Návštěva Svaté země

Studenti naší školy měli již podruhé možnost zúčastnit se studentského výměnného pobytu se studenty z izraelské školy HaKfar HaYarok. Tentokrát vše probíhalo obráceně než poprvé, takže jsme v první etapě od 14. do 21. října hostili delegaci z Izraele u nás a následně jsme letěli od 11. do 18. listopadu do Izraele.

Během české části výměny jsme se snažili našim hostům v krátkém čase představit co nejvíce: Moravský kras a jeho Punkevní jeskyně, Brno, Praha… Užili jsme si zábavu na střelnici se vzduchovkami a také v Lasergame herně v Brně. Rozlučkový večer v Praze u táboráku byl příjemnou tečkou za první etapou.

V Izraeli jsme se doprovázeni úžasným průvodcem Shlomim podívali na mnoho zajímavých míst: Tel Aviv-Yafo, Jeruzalém, Akko, Rosh Hanikra, Caesaera, Kfar Hanokdim s beduíny a velbloudy, Masada, pohoří Karmel, Mrtvé moře… Bylo toho opravdu hodně, celý týden byl náročný, ale dle některých účastníků „nejlepší týden jejich života“.