Archiv autora:

Fyzikální olympiáda

Blanka Vrbová ze 3.A řešila úspěšně fyzikální olympiádu kategorie A, která je určená pro o rok starší maturitní ročník. Postoupila do krajského kola (7. místo) a pak postoupila do celostátního kola (45. místo). Kromě toho řeší i fyzikální olympiádu její kategorie B.

Okresního kola 62. ročníku fyzikální olympiády se v kategoriích E a F úspěšně zúčastnilo celkem šest našich žáků s těmito výsledky: Pokračování textu Fyzikální olympiáda

Rozhodnutí o konání přijímacích zkoušek

DŮLEŽITÉ – ke zkoušce přineste:

• povolené pomůcky – viz pozvánka CERMAT,
  • identifikační průkaz – jste-li držitelem,
  • pozvánku ke zkoušce zaslanou CERMATEM,
  • pokyny k přijímacímu řízení zaslané školou,
  • respirátor nebo rouška,
  • potvrzení o negativní testu na COVID-19 mladší 7 dnů.

Tipy na psychohygienu pro studenty

Píšeme Vám jménem České středoškolské unie, z. s., organizace zastupující středoškoláky, ve věci tipů na psychohygienu a efektivní práci s časem.

V listopadu loňského roku jsme provedli průzkum s cílem zmapovat silné a slabé stránky distanční výuky z pohledu středoškoláků. Z více než 9 000 odpovědí nám jako jeden z klíčových problémů vyplynulo zhoršené psychické zdraví studentů.

Níže Vám v souvislosti s výsledky průzkumu přinášíme souhrn vybraných tipů na to, jak s Vaším duševním zdravím a rozpoložením můžete pracovat i v této nelehké době. Pokračování textu Tipy na psychohygienu pro studenty

Vítězka výtvarné soutěže

Žákyně naší školy: Nikola Nguyen z primy A se v době distanční výuky zúčastnila výtvarné soutěže na téma CO BY SI PŘÁLO SKLO, kterou vyhlásila společnost Vetropack Moravia a opět v ní, stejně jako vloni, zvítězila. Ze 130 prací dětí do 15 let bylo vybráno porotou dne 13. listopadu 2020 celkem 13 vítězů do kalendáře 2021!

Sportovní úspěchy – plavání

Studentky Anna Dvořáková (sexta A), Jitka Dvořáková (kvarta A), Soňa Zaviačičová (sekunda A) a Ellen Pinterová (prima A) jsou členkami Oddílu sportovního plavání v Hodoníně. V průběhu celého léta pravidelně jezdily na závody dálkového plavání, které se konají v přírodních vodách v celé republice (např. Seč, Lipno, Račice, Kolín, Mělice) a účastnily se závodů dle jejich věkové kategorie: Anička nejdelší závod 15 km, Jitka, Soňa a Ellen 5 km. Pokračování textu Sportovní úspěchy – plavání