Archiv autora: Roman Machain

SOČ — celostátní finále

V sobotu 13. června proběhla 42. celostátní přehlídka SOČ. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo online formou celkem 274 autorů odborných prací. Studenti Klvaňova gymnázia svou školu reprezentovali na výbornou. Petr Selič (spA) se v oboru Informatika umístil na 13. příčce, Václav Stánec (okA) získal v oboru Historie 7. místo a Magdalena Ambrozková (3.A) byla v oboru Tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie nejlepší v republice. Se svou prací „Sbírka atraktivních experimentů z biologie“ získala 1. místo. Úspěch našich studentů nás velmi těší a srdečně jim blahopřejeme.

Kompletní výsledkovou listinu a video ze slavnostního vyhlášení naleznete na oficiálních stránkách soutěže.

Dvě zlaté a jedno stříbro z krajského kola SOČ

S ohledem na pandemii koronaviru a mimořádná opatření se muselo krajské kolo letošního 42. ročníku SOČ odehrát ve značně netradičním duchu. Studenti svou obhajobu natočili jako desetiminutové video a s hodnoticí komisí pak komunikovali online. I přes tyto ztížené podmínky se našim studentům velmi dařilo. Pokračování textu Dvě zlaté a jedno stříbro z krajského kola SOČ