Archiv autora: Roman Machain

Nová opatření

Dle aktuálních vládních nařízení přistupuje naše škola od středy 14. 10. 2020 k následujícím opatřením:

• Všechny třídy se učí v režimu distanční výuky.
  • Výjimku má praxe pro zdravotnický obor.
  • Obědy jsou všem plošně odhlášeny, ale je možné si je individuálně přihlásit a obědy ve škole odebrat. Výdej obědů bude probíhat pouze v době od 11.00 do 13.00 hod.
  • Školní budova je v provozu denně od 8.00 do 13.00 hod.
  • Distanční výuka probíhá dle běžného rozvrhu hodin.
  • Omluvy probíhají taktéž běžným způsobem.

Pondělí 26. a úterý 27. října jsou vyhlášeny jako dny volna, následuje středa 28. října státní svátek a čtvrtek 29. + pátek 30. října podzimní prázdniny dle běžného harmonogramu školního roku.

Bílá pastelka

Sbírka Bílá pastelka je neodmyslitelně spjata se studenty, dobrovolnými prodejci, které letos v ulicích hodonínska díky epidemiologickým opatřením nepotkáte.

I za této situace to nevzdáváme a přicházíme s dalšími možnostmi, jak můžete podpořit dofinancování speciálních služeb poskytovaných slabozrakým a nevidomým bývalého okresu Hodonín. Pokračování textu Bílá pastelka

Sportovní úspěchy – plavání

Studentky Anna Dvořáková (sexta A), Jitka Dvořáková (kvarta A), Soňa Zaviačičová (sekunda A) a Ellen Pinterová (prima A) jsou členkami Oddílu sportovního plavání v Hodoníně. V průběhu celého léta pravidelně jezdily na závody dálkového plavání, které se konají v přírodních vodách v celé republice (např. Seč, Lipno, Račice, Kolín, Mělice) a účastnily se závodů dle jejich věkové kategorie: Anička nejdelší závod 15 km, Jitka, Soňa a Ellen 5 km. Pokračování textu Sportovní úspěchy – plavání

Zažít Kyjov jinak

Se studentkami jsme ,,Zažily Kyjov jinak“.

Tato akce byla po delší odmlce první příležitostí, na které jsme mohly pro veřejnost opět prezentovat první pomoc. Studentky 3. a 4. ročníku zdravotnického oboru měly své stanoviště v městském parku. Velký dík za aktivitu a zodpovědný přístup!

SOČ — celostátní finále

V sobotu 13. června proběhla 42. celostátní přehlídka SOČ. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo online formou celkem 274 autorů odborných prací. Studenti Klvaňova gymnázia svou školu reprezentovali na výbornou. Petr Selič (spA) se v oboru Informatika umístil na 13. příčce, Václav Stánec (okA) získal v oboru Historie 7. místo a Magdalena Ambrozková (3.A) byla v oboru Tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie nejlepší v republice. Se svou prací „Sbírka atraktivních experimentů z biologie“ získala 1. místo. Úspěch našich studentů nás velmi těší a srdečně jim blahopřejeme.

Kompletní výsledkovou listinu a video ze slavnostního vyhlášení naleznete na oficiálních stránkách soutěže.