Archiv autora: Roman Machain

Setkání s absolventy

Vážení loňští absolventi, přijďte se podívat v pátek 6. 12. 2019 ve 14:00 do jídelny naší školy. Moc rádi Vás uvidíme a budeme rádi, když se s námi podělíte o své zkušenosti z přijímacího řízení a vašeho studia na VŠ.

Test o Klvaňovi

Dnes byli vylosováni řešitelé znalostního testu, kteří odpověděli správně na všechny otázky.

Otázky se týkaly informací o prvním řediteli našeho gymnázia Josefu Klvaňovi, od jehož úmrtí letos uplynulo sto let.

Autorkou vítězné kresby použité na tričku je naše sextánka Terezie Bílá a návrh trička zpracovala Mgr. Jana Truschingerová.

Testové otázky sestavil RNDr. Vladimír Kotík

Planetárium

V pátek 8.11. se třída prima A vydala do brněnského Planetária v doprovodu paní ředitelky a profesorky Ingrové. Objevovali jsme zajímavé fyzikální jevy ve venkovní vědecké stezce plné interaktivních exponátů jako je pixelová stěna, planetární siloměr nebo spektroskop. Poté jsme si prohlédli expozici Říše mlhovin v podzemním exploratoriu, a nakonec nás čekalo digitárium s představením Hvězdný cirkus, díky němuž jsme se dozvěděli, jak vznikl vesmír, hvězdy a vše kolem nás.

Vzpomínková lavička válečných veteránů

U příležitosti výročí ukončení 1. světové války je 11. listopad tradičně věnovaný vzpomínce na válečné veterány. Symbolem těchto dní je květ Vlčího máku podle básně Na flanderských polích. Naše škola se letos stala hrdým majitelem jedné ze vzpomínkových laviček válečných veteránů, kterou nám darovalo Military muzeum generála Sergěje Jana Ingra z Vlkoše. Lavička je trvale umístěna na chodbě před ředitelnou školy. Pokračování textu Vzpomínková lavička válečných veteránů

Florbal

Ve čtvrtek 7. 11. proběl v Dambořicích florbalový turnaj. Tým prA + skA získal 3. místo a tým teA + krA získal 2. místo. Gratulujeme!