Archiv autora:

Den s fyzikou II

V pátek 25. 11. 2022 se na naší škole podruhé uskutečnila akce Den s fyzikou pro žáky 5. tříd ZŠ a MŠ Dr. Joklíka v Kyjově.

Žáci si vyzkoušeli v učebnách fyziky pokusy z termiky (porovnávání teplot, měření teploty tělesa pomocí měřícího systému Verniér, teplotní roztažnost látek), pokusy s hydrodynamiky a hydrostatiky (povrchové napětí kapalin, pokusy na kapilární jevy, tlakovou sílu), chromatografie, z magnetismu (pozorovali chování magnetů, znázorňovali magnetické pole pomocí magnetických indukčních čar) z elektrostatiky a elektřiny.

Na této akci se významně podíleli i žáci gymnázia – kvarty A a sexty A.

Okresní kolo v basketbale chlapců

V úterý 31. 10. 2022 se na palubovce Klvaňova gymnázia a SZŠ Kyjov konalo okresní kolo v basketbale chlapců kategorie V. – SŠ. Turnaje se zúčastnila celkem 4 družstva: domácí KG a SZŠ Kyjov, SOŠ Bzenec, SŠPU Hodonín, GOAH Hodonín. Vítězové SŠPU Hodonín s přehledem přehráli ostatní družstva a právem si zajistili postup na krajské kolo do Brna. Domácí tým chlapců obsadil 2. místo a 3. příčku si vybojovalo družstvo hodonínského gymnázia.

Okresní soud Hodonín

Dne 2. 11. 2022 se studenti 3.B zúčastnili soudního jednání u Okresního soudu v Hodoníně. Studenti se zájmem sledovali závěr soudního přelíčení ve věci domovní loupeže a ublížení na zdraví. Dočkali se i vynesení rozsudku.