Archiv rubriky: Stalo se

Den s fyzikou II

V pátek 25. 11. 2022 se na naší škole podruhé uskutečnila akce Den s fyzikou pro žáky 5. tříd ZŠ a MŠ Dr. Joklíka v Kyjově.

Žáci si vyzkoušeli v učebnách fyziky pokusy z termiky (porovnávání teplot, měření teploty tělesa pomocí měřícího systému Verniér, teplotní roztažnost látek), pokusy s hydrodynamiky a hydrostatiky (povrchové napětí kapalin, pokusy na kapilární jevy, tlakovou sílu), chromatografie, z magnetismu (pozorovali chování magnetů, znázorňovali magnetické pole pomocí magnetických indukčních čar) z elektrostatiky a elektřiny.

Na této akci se významně podíleli i žáci gymnázia – kvarty A a sexty A.

Okresní kolo v basketbale chlapců

V úterý 31. 10. 2022 se na palubovce Klvaňova gymnázia a SZŠ Kyjov konalo okresní kolo v basketbale chlapců kategorie V. – SŠ. Turnaje se zúčastnila celkem 4 družstva: domácí KG a SZŠ Kyjov, SOŠ Bzenec, SŠPU Hodonín, GOAH Hodonín. Vítězové SŠPU Hodonín s přehledem přehráli ostatní družstva a právem si zajistili postup na krajské kolo do Brna. Domácí tým chlapců obsadil 2. místo a 3. příčku si vybojovalo družstvo hodonínského gymnázia.

Okresní soud Hodonín

Dne 2. 11. 2022 se studenti 3.B zúčastnili soudního jednání u Okresního soudu v Hodoníně. Studenti se zájmem sledovali závěr soudního přelíčení ve věci domovní loupeže a ublížení na zdraví. Dočkali se i vynesení rozsudku.

Exkurze do Terezína – místa utrpení a hrdinství

Dne 21. října 2022 se studenti kvarty, dějepisného semináře a zájemci z ostatních tříd zúčastnili exkurze do Památníku Terezín.  V pevnostním komplexu si prohlédli Národní hřbitov, věznici gestapa v Malé pevnosti, objekty bývalého ghetta a Muzeum ghetta.

Týden vysokoškolákem v Olomouci

Nápad, přihlásit se na akci, jejíž existenci nám neustále připomínali vyučující ve všech přírodovědných seminářích, vznikl zcela spontánně. Vlastně jsme si skutečnost tohoto pobytu neuvědomovali až do chvíle, v níž jsme s kufry běželi přes univerzitní kampus. a tak začal náš slavný pobyt v Olomouci – během. Zpožděním vlaku a během do posledního patra fakulty na Envelopě. Vřítili jsme se až do zasedací místnosti, kde nás čekala skupina vyděšených středoškoláků a propisky zadarmo. V tu chvíli jsme začali přehodnocovat naše rozhodnutí. Když nám paní Petrželová (vedoucí akce) připomínala, že akce jejíž součástí jsme se neodvratně stali, není zájezd, vyplavilo se nám do žil nemalé množství stresových hormonů. Pokračování textu Týden vysokoškolákem v Olomouci