Archiv rubriky: Stalo se

Úspěch v Eustory

Dne 22. 10. 2021 se v Ostravě konalo celostátní kolo soutěže Eustory. Do finále v Ostravě postoupilo 10 soutěžících. Mezi finalisty byla i naše studentka Aneta Cermanová z oktávy A s prací Justiční vražda Vladimíra Cermana. Aneta úspěšně obhájila svou práci a získala krásné 2. místo. Blahopřejeme.

Exkurze na ZZS Kyjov

Druhé ročníky zdravotnického oboru se ve dnech 20. a 22. 10. 2021 zúčastnily exkurze na ZZS JMK v Kyjově. Exkurze doplnila výuku předmětu První pomoc. Informace byly zaměřeny na fungování ZZS, na spolupráci Integrovaného záchranného systému, vybavení sanitního vozu, nejčastější diagnózy, příklady z praxe a na možnosti transportu pacienta. Studenti měli možnost vyzkoušet si transport pomocí vakuových nosítek a dalších speciálních pomůcek, které ZZS využívá.  Děkujeme záchranářce Karle Vyhňákové a kolegům za přednášku a praktické ukázky.
Autor textu: Jan Šalša, 2.PsB

Veletrh vzdělávání Hodonín

Ve dnech 20.–21. 10. 2021 se v Domě kultury v Hodoníně konal XXV. Veletrh vzdělávání. Naši školu jsme prezentovaly my studentky 4. ročníku Sára Černušková a Sára Drexlerová a Mgr. Iva Taušová. Zájem žáků 9. ročníků základních škol o prezentované gymnaziální i zdravotnické obory byl velký. Otázky zájemců o studium i doprovázejících rodičů směřovaly k charakteristice jednotlivých studijních oborů.
Autorky článku: Sára Černušková a Sára Drexlerová

3D workshop

V pondělí 18. října 2021 naše škola hostila v rámci projektu DigiMe workshop o práci s 3D tiskem. Akce se účastnili vybraní žáci třídy tercie a během 4 hodin se dozvěděli něco z teorie 3D tisku, nakreslili si vlastní 3D model a nakonec si každý svůj výtvor i vytisknul.

Hradba 2021

Od čtvrtka 16. září do 22. září v rámci celé republiky probíhalo cvičení aktivní zálohy teritoriálních sil Hradba 2021, do kterého se zapojilo téměř 1000 záložníků pěších rot krajských vojenských velitelství a na 300 profesionálních vojáků z útvarů Armády České republiky. Jedním z aktivních záložáků je i učitel naší školy. V rámci cvičení si záložáci vyzkoušeli také spolupráci s Policií České republiky při smíšených hlídkách v prostorách odletové haly letiště a v rámci letového okna bez provozu si přímo v hale trénovali zásah proti útočníkům. Jako komparz se zapojili žáci třídy septima A. Více na stránkách KVV Brno.

Zažít Kyjov jinak 2021

Letos jsme se opět zúčastnily akce Zažít Kyjov jinak, kde studentky 4. ročníku zdravotnického oboru Emily Fogtová a Sára Černušková prezentovaly základy první pomoci pro veřejnost.