Celostátní soutěž v první pomoci Brno

Ve dnech 10. a 11. 6. 2019 se konal již 24. ročník celostátní soutěže v první pomoci na SZŠ Jaselská v Brně. Letošní ročník proběhl ve zcela novém formátu. Místo původních čtyř stanovišť čekalo na týmy stanovišť osm. Modelové situace byly rozmístěny jednak ve venkovním prostředí (prostor u Obilního trhu nebo v parku u hradu Špilberk), ale také v prostředí restaurace nebo ve sklepě. Organizátoři připravili na jednotlivá stanoviště více zraněných. Nově měli studenti možnost zachraňovat zraněné například při autonehodě. Kromě náročných stanovišť byly zařazeny i aktivity v podobě písemného testu ze znalostí z první pomoci nebo fyzické testy (běh, skoky přes švihadlo a kondiční test).

Příjemným zpestřením bylo stanoviště zaměřené na jógu a relaxaci. Nový formát soutěže, o kterém se předem nevědělo, zvládli naši studenti velmi dobře, obsadili 8. místo z celkového počtu 22 týmů. Soutěžili studenti 2. ročníku oboru Zdravotnický asistent ve složení Justýna Hubalíková, Lenka Lejčková a Robin Šlajs. Za zodpovědný přístup a vzornou reprezentaci školy jim patří velké poděkování.