Po stopách Alberta Einsteina

Na konci školního roku se 17 studentů skA zúčastnilo výletu do Curychu.

Většina bodů programu byla zaměřena na život Alberta Einsteina a jeho pobytu v Curychu a v Praze.

První den zájezdu jsme začali v Praze na Matematicko-fyzikální falkutě Univerzity Karlovy, kde nám pan doc.RNDr. Zdeněk Drozd ukázal praktické využití fyziky pomocí mnoha zajímavých pokusů. Následně jsme si prošli Einsteinův trojúhelník. Je to soubor míst, kde bydlel, přednášel a s přáteli koncertoval na housle. Ke konci dne jsme nasedli do superluxusniho autobusu firmy Nobless Line a vyrazili jsme.

Po dlouhé cestě jsme se brzy ráno probudili v Curychu. Tento den se netýkal pouze Alberta Einsteina, ale i poznání pamětihodností největšího města Švýcarska. Prvním bodem byla plavba po Curyšském jezeře. Dále jsme se přesunuli zubačkou na prestižní Univerzitu v Curychu ETH. Předem jsme si zařídili prohlídku, která byla vedena studentem této univerzity a zakladateli společnosti CometX (mladí čeští doktoranti z ETH Curych). Na prohlídce jsme zjistili spoustu zajímavých faktů o studiu a kariéře Alberta Einsteina na ETH. Doktoranti nás obohatili o své studijní i životní zkušenosti a motivovali nás do našeho budoucího života. A také nám prozradili přísně střežené tajemství švýcarského národa ohledně kvality čokolády Lindt.

Poslední den naší výpravy jsme se vrátili opět do Prahy. Den jsme zahájili honosnou snídaní v kavárně Louvre, kam také chodil snídat Albert Einstein. Znovu jsme si prošli okázalé turistické památky, jako Karlův most, Pražský orloj a Václavské náměstí. Poslední aktivitou se stala Neviditelná výstava, jenž doslova zmátla naše smysly. Výstava je určena pro lidi, kteří chtějí aspoň na chvíli prožít těžkosti života nevidomých.

Tyto tři dny jsme si krásně užili.