Superfinále Merkur perFEKT Challenge

Dne 2. 2. 2016 se v moravské metropoli konalo finále soutěže Merkur perFEKT Challenge. V základním kole, kde soutěžilo 52 týmů, do superfinále postoupili jen vítězové svých skupin, to je 9 týmů. Za naši školu se soutěže účastnili dva týmy: Brown team a tým Yo Momma. Úspěšnější z obou týmů, a to tým Yo Momma, tvořený žáky oktávy A (Matouš Hýbl, Mikuláš Michal, Vojtěch Novotný a David Berka), postoupil do superfinále, kde se utkal s dalšími 8 skupinami mladých techniků převážně z průmyslových středních škol.

Celé superfinále začínalo v 9 hodin na elektrotechnické fakultě VUT v Brně. Na začátku bylo týmům sděleno zadání a následně byly rozděleny na jednotlivá pracoviště. Úkolem všech týmů bylo sestavit bojového robota tak, aby porazil ostatní roboty. Byla určena bojová aréna (viz fotky), kterou robot nesměl opustit. Roboti museli být také vybaveni zelenými diodami, světelným senzorem, barevným senzorem a vypínacím nárazníkem.

Ve tři hodiny odpoledne musel každý tým předvést svůj výtvor v aréně. Byl sestaven opravdu zajímavý systém soubojů, kterému nejspíše ani pořadatelé pořádně nerozuměli. Každý robot se utkal s několika dalšími a nejlepší 4 postoupili do bojů o medaile. Úkolem robota v aréně bylo buď vypnout soupeřova robota pomocí nárazníku, nebo ho vytlačit z arény ven. Po dlouho trvajících tvrdých bojích bylo o všem rozhodnuto a následovala už jen odborná kontrola každého robota, jestli opravdu splnil body zadání.

V pozdních odpoledních hodinách se všechny týmy sešly v zasedací místnosti, kde se konalo vyhlášení vítězů. Týmu Yo Momma se bohužel nepodařilo získat velký putovní pohár, ale obsadil krásné 2. místo. Na prvním místě se umístil tým z průmyslové školy v Břeclavi. Po krátkém projevu, poděkování a zhodnocení celé soutěže děkankou elektrotechnické fakulty následoval bohatý raut a cesta domů.

Za celý tým Yo Momma bych chtěl poděkovat všem pedagogům a vedení školy, že nám umožnilo zúčastnit se soutěže. A nyní předáváme otěže mladším studentům a doufáme, že i další rok se najdou tací, kteří se nebudou bát reprezentovat naši školu na této soutěži, protože je to opravdu skvělá zkušenost.

autor: David Berka, Ok A

merkur_banner01