Brno CEITEC

V pátek 9. 6. 2023 se žáci kvarty zúčastnili exkurze do vědeckého centra CEITEC MUNI Brno.

Jako jedni z mála „nestředoškoláků“ měli možnost vyslechnout si přednášku o Masarykově Univerzitě v Brně, o jejich jednotlivých fakultách, o možnostech studia jak na MUNI, tak i o možnostech osobního rozvoje v městě studentů, v Brně. Po přednášce následovala prohlídka mezinárodního vědeckého centra CEITEC. Žáci nahlédli do laboratoří, stáli u elektronového mikroskopu. Vědecká pracovnice Michaela Procházková-Veselíková původem z Veselí žákům ukázala práci s preparáty, které mají být vloženy do elektronového mikroskopu, popsala jim způsob práce a hlavně spolupráce mezi vědci, kteří pracují na jednom společném úkolu. Žáci si zašli na oběd do univerzitní menzy. Ve vlaku na otázku, jaké to bylo, prohlásili jednoznačně: SKVĚLÉ!
RNDr. Jitka Kubicová a Mgr. Renata Výletová

45_prednaska-ceitec.jpg45_preparat.jpg45_laborator.jpg45_kvarta.jpg45_modely.jpg45_menza.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku12. 6. 2023, 09:32, zobrazeno 238x