Elixír do škol

Elixír do škol je aktivita určená pro učitele fyziky, chemie a digi.

Pravidelně každý měsíc mohou učitelé jet do některého z center Elixíru do škol, které je vedeno lektorem. My dvě, Renata Výletová a Jitka Kubicová, jezdíme do Břeclavi.
Jednou za rok je zorganizována překrásná víkendová akce v Hradci Králové. Letos konaná ve dnech 19. 5. až 21. 5. 2023.
Pro učitele jsou připraveny dílny, ale i odborné přednášky.
Na fotografiích jsme zachyceny s Vladimírem Kořenem, který moderuje na ČT 1 pořad Zázraky přírody. A na další jsme s Danielem Stachen, který vede pořad HYDE PARK CIVILIZACE, kam mimo jiné zve vědce, kteří získali Nobelovu cenu.
Obě dvě jsme přijely v neděli večer domů nadšené, obohacené o spoustu nových fyzikálních pokusů a nápadů a také nových kontaktů jak na kolegy, tak na firmy a instituce zabývající se vzděláváním.

RNDr. Jitka Kubicová a Mgr. Renata Výletová

21_elixir-1.jpg21_elixir-2.jpg