Prezentace a obhajoba SOČ

Dnes se na naší škole uskutečnila obhajoba tří prací v rámci SOČ. SOČ je zkratka pro Středoškolskou odbornou činnost, což je víceoborová soutěž, ve které mají studenti skvělou příležitost vyzkoušet si práci ve vědeckém prostředí pod dohledem odborníka z daného oboru.

Studenti si mohou vybrat celkem z 18 oborů (technické, přírodovědné, humanitní). Není to však pouze vědomostní soutěž. Studenti musí prokázat schopnost samostatné práce a ve všech kolech musí také obhájit svou práci před odbornou porotou. Rozvíjí tedy i své prezentační dovednosti a schopnost reagovat na dotazy porotců.

Dnes svou práci v rámci školního kola obhajovaly 3 studentky – Anna Černá, Klára Synková a Eliška Drdová. Aniččiným tématem byla charakterizace interakce lidských proteinů RECQ4 a MCM10, Klárka se věnovala mužskému reprodukčnímu zdraví a látkám kolem nás a Eliška zkoumala změny uvnitř chorodiálního plexu v průběhu Alzheimerovy choroby. Práce byly na velmi vysoké úrovni, proto porota rozhodla, že všechna tři děvčata postoupí do okresního kola. Gratulujeme!

Obhajobám předcházela také přednáška od našeho absolventa Jaroslava Kříže a našeho současného studenta Filipa Horňáka, kteří se do SOČ v minulosti zapojili a podělili se s dalšími studenty o své cenné zkušenosti. Děkujeme!

img_4513.jpeg

img_4469.jpeg