Tmání - interaktivní film režiséra Ondřeje Moravce

Ve středu 12. 4. 2023 prožili studenti 1.ročníku praktické sestry v Uměleckoprůmyslovém Muzeu Moravské galerie v Brně promítání interaktivního filmu Tmání.

Ve filmu je moderní 3D technikou zpracován osobní příběh o depresích a způsobech, jak se s depresemi vyrovnávat. Vizuální zážitky byly umocněny sluchovými vjemy. Interaktivní film ovládali hlasem a dotykem jednotliví studenti, zážitek byl originální.

Filmu předcházela evokační úvodní fáze vedená psychoterapeutkami. Následně si studenti vyzkoušeli pod vedením psychoterapeutek relaxační techniky, práci s hlasem, dechové techniky. Studenti měli možnost debatovat s přítomným hlavním protagonistou a režisérem filmu Ondřejem Moravcem. Zvídavých otázek z řad studentů bylo mnoho a režisér ochotně odpovídal a vysvětloval.

img_6996.jpegb4a797bb-b6b9-41f4-a274-c1b3f4040e4d.jpeg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 4. 2023, 14:36, zobrazeno 323x