Výstava Space mission

Ve středu 29. 5. 2024 byli žáci a žákyně tercie a kvarty v Brně na výstavišti na výstavě SPACE MISSION, která je věnována objevování vesmíru.

Musím hned úvodem říci, že je to moc hezká výstava. Viděla jsem už hodně muzeí a výstav po celé Evropě s touto tematikou, ale tato je snad nejlepší, co jsem kdy s žáky a studenty viděla.
Studenti obdrželi ode mne pracovní listy, které jsou ke stažení na internetu. Je možné si stáhnout i zvukového průvodce do mobilu. Naše děti zodpovědně hledaly odpovědi na otázky. Četly popisky a hledaly souvislosti. Výstava je naplněna modely, vždy v poměru 1:1, ale i originály, které se z vesmíru vrátily. Nabudete představy, v jakém prostoru kosmonauti tráví čas, jaký komfort mají (spíš stísněnost prostoru), vybavenost kosmické stanice, způsob návštěvy WC, jak spát ve vesmíru, co jíst, jak udržovat svaly a kosti ve fyzické kondici. Vidíte modely 1:1 vozítek, která se pohybují po Měsíci či na Marsu. Na závěr mohou děti, ale i dospělí prožít na pohyblivém modelu rakety buď přistání na Měsíci či souboj s vesmírnými příšerami. Nebo můžete na gyroskop. Ale to je jen pro odvážné a pro silné osobnosti. Výstava je v Brně do 1. září. Proto neváhejte, udělejte si výlet do Brna a užijte si půlden v Brně. (V areálu výstavy je i kavárnička a v prvním patře je restaurace, kde je i velká hernička pro menší děti).

RNDr. Jitka Kubicová

thumbnail_img_4059.jpg