Životní jubileum našeho absolventa

Neuvěřitelné 95. narozeniny oslavil skvělý absolvent našeho gymnázia RNDr. PharmDr. Jiří Dlouhý, který úspěšně maturoval v roce 1947.

Prožil mimořádný život. Během tří hodin musel opustit svůj domov a emigrovat, aby unikl před zatčením státní bezpečností. Dorazil do Švýcarska, kde se podílel na vývoji inovativních léků, jako je například Voltaren. Po roce 1989 získal v restituci lékárnu U Zlaté koruny. V tomto domě uprostřed kyjovského náměstí jsem jej navštívila společně s panem starostou, místostarostou a paní radní, kolegyní Janou Truschingerovou. Dekorovala jsem jej „školní plackou“, ale největší radost mu udělala fotografie maturitního tabla jeho třídy. S obdivem jsem si vyslechla příběhy všech spolužáků, které si neomylně pamatoval. Zavzpomínal též na svého otce, bývalého profesora našeho gymnázia PhDr. Ladislava Dlouhého, jehož studentská přezdívka jej inspirovala k pojmenování výborné kyjovské cukrárny Longus. Zajímal se o úspěchy našich žáků a nabídl finanční pomoc prostřednictvím svého nadačního fondu.

Jeho životní příběh o pevné vůli a síle odhodlání nám může být inspirací.

Mgr. Renáta Soukalová, MBA

img_1039.jpeg