Velký úspěch našeho studenta!

Našemu studentovi Filipu Horňákovi z oktávy A se podařilo dosáhnout velkého úspěchu. Stal se součástí programu PPNS (Program podpory nadaných studentů – https://www.jcmm.cz/projekt/ppns/), který vytvořilo JCMM (Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu).

Do PPNS se v letošním roce přihlásilo na 90 studentů z celého Jihomoravského kraje, na základě testování však bylo vybráno jen 27 z nich, mezi nimi i náš Filip. Program podporuje nadané studenty od 1. ročníku střední školy až do 3. ročníku školy vysoké a přináší jim, mimo jiné, i stipendium ve výši 36 000 Kč na rok.

Sám Filip říká: „K programu pro nadané studenty jsem se dostal díky profesoru Kotíkovi. Fyzikální animace, které jsem na jeho žádost před časem vytvořil, ho přesvědčily o tom, že jsem dobrým adeptem pro tento program. Dostalo se mi od něj slov povzbuzení a motivace. Přihlásil jsem se tedy a úspěšně prošel testováním. Program poskytuje nejenom přístup k finanční podpoře, ale i ke komunitě podobně smýšlejících lidí. Velmi si vážím svého začlenění do tohoto projektu a považuji to za velký přínos ve svém osobním rozvoji.“

I naše škola má pro nadané studenty vytvořen svůj vlastní program Own way, který jim pomáhá nastavit individuální podmínky pro jejich rozvoj, aby se mohli věnovat výzkumu při Středoškolské odborné činnosti, vyjíždět do vědeckých laboratoří v rámci T-exkurzí a projektu Bioskop, pomáhá jim najít odborné garanty na vysokoškolských pracovištích apod. Doufáme, že Filipův úspěch povzbudí mnohé další studenty, aby i oni udělali onen první odvážný krok a do programu pro nadané se přihlásili.

Filipovi gratulujeme!

img_2374.jpeg