Výchovný poradce

Výchovný poradce ve škole poskytuje žákům a jejich zákonným zástupcům poradenství v otázkách rozvoje osobnosti, v otázkách prevence a řešení vývojových, výchovných a výukových problémů. Dále poskytuje poradenství v otázkách jejich profesní orientace a uplatnění.

Výchovná poradkyně pro zdravotnické obory

• Mgr. Lenka Ševelová
  • Kontakt: sevelova@gymkyjov.cz, tel. 518 612 778

Výchovný poradce pro nižší gymnázium

• Mgr. Václav Stix
  • Kontakt: stix@gymkyjov.cz, tel. 518 612 778

Výchovná poradkyně pro vyšší gymnázium

• Mgr. Yvona Masaříková
  • Kontakt: masarikova@gymkyjov.cz, tel. 518 612 778

Přehled nejdůležitějších oblastí, kterými se výchovný poradce zabývá

• péče o žáky se specifickými schopnostmi a výchovnými potřebami (pomoc žákům se specifickými poruchami učení a chování, péče o talentované žáky, péče o zdravotně handicapované žáky)
  • prevence a řešení výchovných a výukových problémů (vysoké absence, problematický prospěch…)
  • pomoc žákům ve zvýšených zátěžových situacích ve výuce i osobním životě, budování klimatu třídy
  • pomoc při výběru volitelných seminářů
  • kariérové poradenství (možnosti pomaturitního studia, zvyšování kvalifikace, pracovní uplatnění absolventů)
  • spolupráce se specializovanými pracovišti (Pedagogicko psychologická poradna, Speciální pedagogické centrum, Úřad práce).

Odkaz na stránky www.detstvibeznasili.cz. Jsou tam plakátky s informacemi pro děti a mládež, rodiče i pracovníky s dětmi ohledně domácího násilí, izolace a podrobné rady typu, co dělat když jsem doma izolovaný, když se o mě nikdo nestará apod…

Vytisknout stránku Vytisknout stránku