Školní psycholog

Školní psycholog poskytuje psychologické poradenské služby studentům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům v oblastech výchovy a vzdělávání a osobnostního rozvoje.

Mgr. Matěj Černý
Kde a kdy mě najdete?
Schůzky ve studovně vedle keramické dílny v termínech 16. 2., 15. 3. a 12. 4. 2024
cerny@gymkyjov.cz

Školní psycholog se věnuje těmto oblastem

• Diagnostika intelektových schopností a osobnostních charakteristik dítěte
  • Diagnostika učebního stylu a technik učení studenta
  • Pomoc studentům při řešení výukových, výchovných a osobních problémů
  • Pomoc rodičům při řešení výukových, výchovných a osobnostních problémů jejich dětí
  • Pomoc učitelům při volbě vhodných výukových i výchovných metod při práci se žáky se specifickými potřebami
  • Poradenská i terapeutická činnost zaměřená na osobní rozvoj studentů
  • Rychlá intervenční činnost v krizových situacích
  • Školní psycholog spolupracuje v rámci školního poradenského centra s dalšími školskými poradenskými zařízeními (PPP, SPC), zdravotnickými zařízeními a středisky výchovné péče při zajišťování dalších poradenských služeb

Kdy se na psychologa můžete obrátit?

• Kdykoli, kdy si sami nevíte s něčím rady.
  • Když máte potíže při učení.
  • Když si nevíte rady s domácí přípravou na vyučování a nevíte jakým způsobem se učit.
  • Když vás trápí vztahy se spolužáky, kamarády nebo dospělými.
  • Když máte problémy s chováním nebo dodržováním školního řádu.
  • Když potřebujete poradit s výběrem dalšího studia.
  • Když se potřebujete dozvědět něco sami o sobě, nebo si potřebujete jenom popovídat.

Rodiče a zákonní zástupci

• Když potřebujete znát aktuální stav specifických intelektových schopností, případně osobnostních charakteristik Vašeho dítěte.
  • Když potřebujete poradit s domácí přípravou Vašeho dítěte na vyučování a s výběrem jeho optimálního učebního stylu.
  • Když u Vašeho dítěte došlo k náhlé změně ve výkonnosti, chování nebo prožívání.
  • Když potřebujete poradit a pomoci při řešení výchovných nebo osobnostních problémů Vašeho dítěte.
  • Když potřebujete pomoci při řešení sourozeneckých vztahů nebo jiných rodinných problémů.
  • Když potřebujete pomoci při řešení obtíží Vašeho dítěte se spolužáky, kamarády nebo dospělými.
  • Když potřebujete poradit s výběrem dalšího vzdělávání Vašeho dítěte z hlediska specifické poruchy učení.

Pedagogové

• Když potřebujete poradit s výběrem optimálních metod práce, hodnocení a klasifikace s ohledem na aktuální stav a potřeby studenta.
  • Když potřebujete poradit s řešením výukových nebo výchovných problémů žáků.
  • Když potřebujete poradit při řešení vztahových potíží žáků.
  • Když potřebujete pomoci při řešení aktuální krize žáka.
  • Když potřebujete pomoci při řešení potíží dětí ve spolupráci s rodiči a zákonnými zástupci.
Vytisknout stránku Vytisknout stránku