Archiv rubriky: Informujeme

Na týden vysokoškolákem Přírody

Vážené studentky a studenti,

vzhledem k tomu, že jsme fakultní škola Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, máte možnost si vyzkoušet program Na týden vysokoškolákem Přírody a odjet na týdenní stáž do Olomouce místo výuky od 3. do 7. října 2022.

Zároveň máte možnost přímo „studovat“ vybrané předměty na fakultě dle dohody v rámci projektu Newton https://www.prf.upol.cz/verejnost/pro-skoly/program-newton/.

Na akce se hlásíte přes Mgr. Jiřího Hasila, který vám poskytne také bližší informace.

Přijmeme učitele zeměpisu

Přijmeme učitele všeobecně vzdělávacího předmětu ZEMĚPIS
Nabízené benefity: příspěvek na stravování, masáže, dentální hygienu, příspěvek na penzijní připojištění a zvýhodněný telefonní tarif
Písemné žádosti: kudlacova@gymkyjov.cz
Bližší informace: Bohdana Kudláčová, 518 612 778/118

Program Own way

Program Own way je určen pro všechny motivované a cílevědomé studenty školy, kteří chtějí ve svém vzdělávání jít dál za hranice toho, co jim naše škola nabízí v běžných hodinách. Zapojení studenti se navíc kromě všech školních povinností věnují podrobněji nějakému odbornému tématu. Pokračování textu Program Own way

Burza učebnic

Burza učebnic pro středoškolské obory proběhne ve středu 14. 9. 2022 o hlavní přestávce v učebnách 1PsA a 2PsA. Pro nákup a prodej svých učebnic můžete využít i facebookovou skupinu.

Informace pro uchazeče o studium na naší škole

Vzhledem k epidemiologické situaci nelze pořádat Den otevřených dveří. Všechny informace o studiu na naší škole najdete na našich webových stránkách. Doporučujeme podívat se na krátká videa:

Naše škola se od 1. 9. 2022 řadí do pilotního projektu MŠMT, který umožňuje propojení vybraných oborů vzdělávání ve zdravotnictví na středních a vyšších odborných školách. Z toho plynou následující výhody pro naše žáky:

  • Po ukončení 3. ročníku mohou získat výuční list v oboru Ošetřovatel
  • Po ukončení 4. ročníku mají možnost požádat o zkrácenou formu studia na VOŠ v oboru Diplomovaná sestra

9. 2. 2022 připravujeme pro zájemce o zdravotnický obor Jeden den studentem zdravotnické školy, těšíme se na vás.

Pokud Vás mrzí, že nemůžete naši školu navštívit, doporučujeme zkusit se projít alepsoň virtuální prohlídkou.

Aktuální informace k přijímacímu řízení zveřejňujeme na příslušné stránce zde.

Tipy na psychohygienu pro studenty

Píšeme Vám jménem České středoškolské unie, z. s., organizace zastupující středoškoláky, ve věci tipů na psychohygienu a efektivní práci s časem.

V listopadu loňského roku jsme provedli průzkum s cílem zmapovat silné a slabé stránky distanční výuky z pohledu středoškoláků. Z více než 9 000 odpovědí nám jako jeden z klíčových problémů vyplynulo zhoršené psychické zdraví studentů.

Níže Vám v souvislosti s výsledky průzkumu přinášíme souhrn vybraných tipů na to, jak s Vaším duševním zdravím a rozpoložením můžete pracovat i v této nelehké době. Pokračování textu Tipy na psychohygienu pro studenty