Výměnný pobyt Česko-Izrael 2019

Výměnného pobytu se účastnilo 16 žáků z kvinty A. První setkání s našimi izraelskými přáteli se uskutečnilo 15. 10. ve Vídni na letišti. Po příjezdu do Kyjova jsme zahraničním studentům ukázali budovu školy, po zbytek dne jsme měli volný program.

Další dny jsme společně poznávali krásy Česka: navštívili jsme Brno, Prahu, punkevní jeskyně a mnoho dalšího. Víkend byl v režii hostitelských rodin, kdy jsme se společně domluvili a vyrazili na hody do Vracova. Poslední večer jsme zakončili velkým táborákem v Čeložnicích.

V den odjezdu jsme zavítali do Milotic na zámek, kde jsme se všichni včetně profesorů oblékli do šlechtických kostýmů. Poté jsme se rozloučili a naši hosté odletěli zpátky do Izraele. Loučení bylo krátké, jelikož za dva dny jsme letěli do Izraele my.

V pátek 25. 10. v ranních hodinách jsme odletěli z letiště ve Vídni do Izraele. V Izraeli jsme navštívili: Tel Aviv, Jeruzalém, koupali se v mrtvém moři, šli pouští k vodopádům… Nejvíc nás zaujala místní škola, kterou navštěvuje 4 000 dětí z celého Izraele. Celý výměnný pobyt nám nedal jen kamarády z Izraele, se kterými jsme doteď v kontaktu, ale také velké posunutí v angličtině, seberozvoj a hlavně mnoho nezapomenutelných zážitků a zkušeností.

Za kvintu A  Klaudie Šimečková