Jeden den studentem

Dne 9. února 2022 po dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid-19 proběhla na naší škole oblíbená akce pro žáky devátých tříd základních škol „Jeden den studentem“.

Zájemci o studium oboru praktická sestra prožili jeden den studentského života na naší škole a pod vedením odborných vyučujících měli možnost získat vědomosti a dovednosti z oblasti ošetřovatelství, somatologie, psychologie a první pomoci. Měli tak možnost změřit si krevní tlak a další fyziologické funkce, vyzkoušet si poskytování první pomoci při krvácení, popáleninách, procvičit si resuscitaci, pracovat s moderními pomůckami, technologiemi a výukovými modely. V hodině psychologie se seznámili s metodami trénování paměti a myšlení. Také získali informace o aktivitách probíhajících na naší škole, dalších možnostech studia a vzdělávání po úspěšném absolvování maturitní zkoušky a v neposlední řadě informace o studentském životě přímo od našich studentů.

A jak se o celé akci vyjádřili sami zúčastnění aktéři?

„Velmi se mi to dnes líbilo, mohla jsem si vyzkoušet, jaké to bude od září…“

„Je to tu skvělé, hrozně mi to pomohlo a velmi doufám, že budu moct být součástí téhle školy jako studentka…“

„Rozhodla jsem se, že na 100 % chci chodit na zdravku, moc mě to bavilo…“

„Velmi se mi to líbilo, naučila jsem se nové věci…“