Výměnný pobyt: Česká republika – Izrael

Kdy? 20.–27. 10. 2017 – naši studenti v Izraeli
13.–20. 12. 2017 – izraelští studenti u nás
Kdo? kterýkoliv student naší školy starší 15 let, přičemž je možné účastnit se programu i v případě, že nechcete cestovat do Izraele a máte pouze zájem postarat se o izraelského studenta u nás, nebo v případě, že nemůžete studenta ubytovat u sebe a chcete pouze vycestovat
S kým? se studenty izraelské školy HaKfar HaYarok v blízkosti Tel Avivu

Za kolik? 15 000 Kč (přeplatek bude vrácen po vyúčtování, v minulých letech náklady nepřesáhly 12 000 Kč) – v ceně letenka i veškeré další náklady
Jak? Naši studenti na týden navštíví Izrael, kde budou ubytovaní u rodin studentů školy Hakfar HaYarok, která je v blízkosti Tel Avivu. Je pro ně přichystaný poznávací program po zajímavých místech Izraele. Veškeré náklady spojené s pobytem hradí Izraelci. Na oplátku izraelští studenti přiletí na týden do České republiky. O víkendu budete mít na starost program vy a přes týden ho zajistí škola – čeští studenti, kteří se o Izraelce budou starat, se stávají jejich průvodci a všech aktivit i výletů (Brno, Praha apod.) se mohou účastnit s nimi, jsou omluveni z vyučování.
Proč? Barbora Kaletová (okA): „Výměnného pobytu jsem se zúčastnila, protože mě lákalo poznat novou kulturu, nové lidi. A chtěla jsem si procvičit angličtinu. Po návštěvě Izraele můžu říct, že je to krásná a bezpečná země. Navíc škola HaKfar HaYarok se o nás, co se bezpečnosti týče, starala opravdu svědomitě – místa, která byla zhodnocena školou jako potenciálně riziková, jsme vůbec nesměli navštívit. Studenti, u kterých jsme bydleli, se o nás taky starali moc pěkně. Celkově to byla úžasná zkušenost, kdo jen trošku uvažuje, že by jel, ať vůbec neváhá, nebude litovat.“
Informace, přihlášky: Simona Špičáková
Karolina Čechová