Sportovní úspěchy – plavání

Studentky Anna Dvořáková (sexta A), Jitka Dvořáková (kvarta A), Soňa Zaviačičová (sekunda A) a Ellen Pinterová (prima A) jsou členkami Oddílu sportovního plavání v Hodoníně. V průběhu celého léta pravidelně jezdily na závody dálkového plavání, které se konají v přírodních vodách v celé republice (např. Seč, Lipno, Račice, Kolín, Mělice) a účastnily se závodů dle jejich věkové kategorie: Anička nejdelší závod 15 km, Jitka, Soňa a Ellen 5 km.

V letošním roce se hodonínskému oddílu podařil historický úspěch, kdy v celkovém počtu 78 oddílů z celé republiky se umístil na 2. místě v Českém poháru dálkového plavání.

Na základě tohoto úspěchu byli plavci hodonínského oddílu dne 9. 9. 2020 přijati starostou města Hodonína, Liborem Střechou v obřadní síni hodonínské radnice. Pan starosta poděkoval plavcům za vynikající reprezentaci Hodonína a popřál k nádhernému umístění.

Děvčata si taktéž vyplavala svoje individuální úspěchy:

Soňa Zaviačičová – 1. místo v Českém poháru dálkového plavání ročník 2008

Ellen Pinterová – 2. místo v Českém poháru dálkového plavání ročník 2008

Anička Dvořáková obsadila 5. místo mezi ženami – mladším dorostem (jenom na okraj dodáváme, že Anička naplavala na závodech přes léto celkem 100 km)

Jitka Dvořáková – 19. místo mezi kadetkami ročník 2006.

Jitka však má plavání jako podpůrný sport, dává přednost veslování, kdy se nominovala na Mistrovství České republiky žactva ve veslování.

Přikládáme odkaz na fotogalerii přijetí plavců na hodonínské radnici a fotografii holek s panem starostou Liborem Střechou:

Vkládáme rovněž odkaz na oddílové stránky, ve kterých naleznete ve fotogalerii spoustu momentek ze všech závodů: